Щільність та властивості деталей при механічній та електроерозійній обробці

Июль 22, 2022

Якщо будь-який матеріал до твердості HRC 58 можна обробляти досить легко, то вже починаючи з твердості 62-63 HRC настає межа економічної ефективності високошвидкісної обробки. І все-таки постійно продовжуються дослідження ріжучих матеріалів і конструктивні розробки нових інструментів, у яких зусилля зосереджені на твердої обробці, дозволяють поступово зрушувати вгору кордон економічної ефективності високошвидкісної обробки до вищих значень твердості заготовок. До ваших послуг електроерозійна обробка матриць за самою вигідною та недорогою ціною. Генеративні технології дозволяють в даний час отримувати деталі з максимальною жорсткістю лише 42 HRC. Тому для досягнення їхньої вищої твердості необхідна додаткова фізико-хімічна або термообробка.

Щільність деталі при механічній та електроерозійній обробці залишається такою ж, якою була щільність заготівлі. При прямому лазерному спіканні металу густина деталі знижується до 92-98 % вихідної густини заготовки, а при плавленні становить майже 100 %. Такі параметри цілком прийнятні виготовлення прес-форм.

Іншим важливим критерієм порівняння є досягається точність і якість поверхні, що отримується. Тут високошвидкісна та електроерозійна обробка мають явну перевагу. Якщо при високошвидкісній обробці (п'ятикоординатне фрезерування) точність знаходиться в межах 1530 мкм, то при електроерозійній вона досягає (похибка профілю) 10-20 мкм у копіювальної прошивки і 46 мкм у вирізки. Точність деталі, одержаної з використанням генеративної технології, не перевищує 0,1 мм. Такі ж результати і за якістю поверхні: в результаті високошвидкісної та електроерозійної обробки отримують Ra не гірше 0,2 мкм, а для деталей, виготовлених методом DMLS технології та не підданих подальшій обробці (наприклад, мікродробеструйної та поліруванню) характерне значення Ra = 10 мкм.

Вирішальне слово за геометрією

Геометричні параметри заготовок під час виготовлення прес-форм і штампів накладають певні обмеження використання тієї чи іншої технології.

Рассказать о статье