ЯК ВИБРАТИ КРАЩУ ПІЧ ДЛЯ ЛАЗНІ

Октябрь 4, 2019
Классический камин

Найперше на що потрібно звернути увагу при виборі, це потужність печі. Колір, наявність скла в дверцятах або обсяг каменів ви виберете потім. Зараз головне - відкинути явно невідповідні печі. Потужність печі, яка вказана виробником, зазвичай відповідає обсягу опалювального приміщення в кубометрах і вказується індексом в назві. Наприклад, піч Кірасир 20 Corbis розрахована на обігрів парної об'ємом 20 м 3 , а піч Іва-16 на обігрів парної в 16 м 3 .

Для тих хто не любить стояти в черзі, квитки на автобус купити на сайті ви можете швидко і в будь-який час.

Природно, такий підхід неточний і не враховує багатьох чинників. Наприклад, температура, до якої така піч гарантовано прогріє вказаний обсяг - 100 градусів. Хочете більше? Підбирайте більш потужну піч. Для того, щоб піч нагрівала баню до 110 градусів взимку в окремо стоїть лазні, до обсягу парного приміщення потрібно застосувати коефіцієнт 1,5 . Якщо ви хочете паритися регулярно і довго, то теж варто розглянути варіант потужніший.

Як це працює?

Наприклад, у нас на дачі є готова лазня з парною 2,3 × 3 метри і заввишки 2.1 метра. Обсяг парної у неї 14.49 м 3 . Якщо ми хочемо паритися тільки влітку і від випадку до випадку, то нам буде абсолютно достатньо печі Кірасир 15, і не варто навіть шукати піч з індексом вище 16-ти.

Якщо ж ми розглянемо велику лазня з бруса з парної 3 × 4 × 2,2 метра, яку ми хочемо протоплювати і взимку, то обсяг парилки 26,4 нам потрібно помножити на "зимовий" коефіцієнт 1,5 , і шукати піч з індексом 40 . А якщо ми плануємо кожен раз кликати компанію з 10-ти чоловік і топити піч більше двох годин, то має сенс задуматися про печі потужніший, аж до індексу 44-46.

Топка і паливо

Наступне, що визначає піч, це тип топки і вид палива, яке ви будете в неї закидати. На поточний момент випускається 2 типу печей: з виносної топкою і без неї. Згідно з вимогами пожежної безпеки МНС Республіка Кр Білорусь заборонено будувати лазні під лазневі печі без виносної топки, тому в усі нові лазні встановлюються печі першого типу. Другий тип печей встановлюється тільки в ті лазні, в яких дана вимога нездійсненно, і таких випадків вкрай мало.

Всі печі, на яких стоїть маркування "на дровах" не здатні працювати на торфобрикетах. Для цього існують окремі печі з посиленою топкою, які значно дорожче звичайних. Якщо ви будете використовувати в якості паливо що-небудь крім звичайних дров, піч може прогоріти. На такі поломки гарантія не поширюється.

Детальніше про матеріали, що використовуються при виготовленні печей, читайте в статті щоб піч довго не ламалася .

Котел або кам'янка?

На відміну від того, що можуть запропонувати опалювальні печі, банні печі повинні робити пар. Для цього у них є 2 засоби: камені і вода. Піч з вбудованим або приєднаним баком в народі називають "отелення для лазні", тому що вони гріють воду. Але за температуру в лазні відповідають камені, звідси і "кам'янка".

Так що дуже важливо визначитися, чи потрібен вам бак для води і якщо потрібен, то який? Навісний бак монтується на самій печі і гріє воду безпосередньо в парильні. Окріп з цього бака зручно використовувати для замочування віника і поливу каменів. Піч з теплообмінником нагріває воду і по трубах жене її в сусіднє приміщення, в якому висить внесений бак . Цю воду можна використовувати для того, щоб помитися після пара, але для того, щоб вилити її на камені рідётся нести її назад в парилку.

Кількість каменів, в першу чергу, відповідає за те, як багато пара зможе провести піч і як довго вона буде тримати тепло. Чим більше каменів, тим більше пара і тим довше збережеться тепло після того, як дрова догорять.

Як це працює?

Візьмемо давній готову лазню з парною об'ємом 14.49 м 3 . Ми вже визначилися який обсяг печі в неї взяти. Гарячої води в лазні немає, тому ми зупинимося на печі з теплообмінником, щоб гріла воду в мийному приміщенні. Паритися ми будемо влітку, так що нам прекрасно підійде піч Іва-16 з ТО (теплообмінником) та стандартним бункером для каменів об'ємом 20 літрів.

А ось з другої лазнею виникає питання. Паритися буде 10 чоловік, значить каменів потрібно по максимуму, але і бак в парній теж потрібен, адже не станеш постійно бігати в сусіднє приміщення за водою. Ось тільки навісний бак заёмёт то місце, куди можна було б насипати каменів ... Ми б рекомендували взяти кам'янку побільше, а від бака відмовитися зовсім. Якщо вже у нас така велика лазня, і так багато гостей, найкращим виходом буде встановити електричний бойлер. Він не буде "красти" потужність печі, та й помитися після лазні десятьом з бойлером буде куди зручніше.

Рассказать о статье