Чорнову підлогу. Пристрій чорнових підлог

Сентябрь 20, 2020
Фото: Как сложить камин

Чорнову підлогу є основою для будь-якого підлогового покриття.

Хотите выбрать себе лучшую массажистку, на сайте https://moulin-rouge.kiev.ua/ вы можеет ознакомиться с услугами и персоналом и выбрать мастера массажа.

Але він повинен бути не тільки рівним, але і міцним, тобто не розсипатися на шматки і не тріскатися.

Зовсім недавно облаштуванням чорнової підлоги займалися лише професіонали. Процес цей був трудомістким, і кожен досвідчений будівельник використовував свої секрети для досягнення високого результату. Для вирівнювання підлоги застосовувалася найчастіше цементно-піщана стяжка. З появою спеціалізованих будівельних сумішей робота багато в чому спростилася.

На перший погляд вартість сучасного матеріалу може здатися високою, але тут треба врахувати ті переваги, якими він володіє. Вирівнюючий розчин, який отримують із сухих сумішей, добре розтікається, не дає усадки і не розтріскується. Йому не потрібна армована сітка, а застигає і твердне він настільки швидко, що на наступний день можна приступити до монтажу підлогового покриття.

стартовий шар

Найчастіше несучої основою є залізобетонні плити перекриття. У цьому випадку про спочатку рівній поверхні можна тільки мріяти. Тут нам на допомогу прийдуть грубі ровнителями, які кладуть аналогічно цементно-піщаної стяжки.

Для початку потрібно ретельно очистити поверхню плит від сміття, бруду і пилу. Якщо основа добре вбирає воду, то його треба заґрунтувати, інакше воно вбере в себе вологу з вирівнюючого розчину. Потім на ньому фіксують горизонтальні маяки з кроком два метри. За ним буде вирівнюватися розчин за допомогою правила (довжиною рейки).

Якщо в якості підлогового покриття буде використовуватися керамограніт, керамічна або кам'яна плитка, то одним шаром стяжки можна обмежитися. Під покриття, яке вимагає ідеальну поверхню, підстава доведеться готувати в два етапи. Перший - це стяжка, а другий - фінішний шар.

Будь-яка стяжка зручна тим, що в ній можна «заховати» різні інженерні комунікації. Іноді її товщину через це доводиться збільшувати. Щоб не створювати зайвий тиск на плити перекриття, використовувати потрібно суміші для облаштування полегшеної стяжки. До їх складу входять пінополістирольні гранули або подрібнений керамзит.

фінішний шар

Для фінішного шару використовують самовирівнюючі суміші (наливні підлоги). З їх допомогою можна вивести пол «в нуль». Суху суміш із зазначеної на упаковці рецептурою змішують з водою, в результаті цього виходить напіврідка маса. Вона виливається на підставу і розрівнюється раклей. За допомогою голчастого валика витісняють з розчину залишки повітря.

Наливні підлоги застигають досить швидко. З одного боку це добре, оскільки не потрібно довго чекати, поки поверхня набере необхідну твердість. Але з іншого боку доведеться неабияк попітніти, щоб не одному, а з товаришами. Одна людина має готуватиме розчин, інший його розносити і виливати, а третій вирівнювати.

плаваюча підлога

Ця конструкція покликана забезпечити високий рівень звуко- і теплоізоляції об'єкта. У цьому випадку попередній підлогу не має прямого контакту з перекриттям, зі стінами, колонами, трубами опалення та водопостачання.

Порядок роботи тут наступний: на перекриття укладають мати з мінеральної вати або пінополістиролу, на них внахлест настилають поліетиленову плівку, краї якої заводять на стіни. Щоб розчин не «дійшов» до стін, над утеплювачем по периметру приміщення вертикально фіксують стрічку зі спіненого ПВХ. Її товщина повинна бути приблизно 1 см. Для заливки використовують розчин зі спеціальної суміші, яка призначена саме для облаштування плаваючих підлог. До її складу входять армуючі добавки, що додають шару високу міцність.

Плаваюча підлога використовується також при влаштуванні підлогових систем опалення: водяних або електричних. В цьому випадку в стяжку «замуровують» нагрівальний кабель або труби, по яких циркулює нагріта вода. Щоб тепло не йшло вниз, під стяжку укладають теплоізоляційний шар, в якості якого відмінно підходять плити з екструдованого пінополістиролу.

Для облаштування стяжки із застосуванням підлогової системи опалення використовують спеціальні будівельні суміші. Вони повинні ефективно протистояти не тільки механічним, але і температурних навантажень.

Рассказать о статье