Детальна інструкція з укладання пробки, леноліума, ковроліну

Март 20, 2021
Камин в современном интерьере

Крім підлогового покриття з натурального дерева - паркету і палубної дошки, а також із сучасних матеріалів - ламінату, необхідно розглянути і інші варіанти.

Купить перчатки нитриловые медицинские по выгодной цене в любое удобное для вас время.

Наш огляд про технології укладання різних матеріалів був би неповним, якби в стороні залишилися пробка, лінолеум і ковролін. Їх використання в ході ремонту квартири додасть вашому інтер'єру тепла і затишку.

Коркове покриття. Рекомендації з укладання

Розпаковуємо коробку і даємо корковим плитам стабілізуватися при кімнатній температурі, при необхідності підсушують. Перебираємо плити, сортуючи за відтінками. Ідеально збігаються за кольором згодом укладаємо на відкритих і добре освітлених місцях.

Готуємо основу. Старе покриття видаляємо, поверхня підлоги очищаємо. При необхідності - вирівнюємо шляхом укладання вологостійких гіпсоволокнистих плит.

Готуємо інструмент для роботи: зубчасті шпателі, ножі, лінійку, гумовий молоток, валик, спеціальний клей.

Розмічаємо поверхню підлоги за допомогою лінійки і розмічального шнура. Від середини приміщення намічаємо лінії хрест - навхрест під прямим кутом один до одного. Слідуючи розміткою, коркові плити укладаємо в шаховому порядку від центру до кутів.

Покриваємо контактним клеєм чорнову підлогу і тильну сторону плит, використовуючи зубчастий шпатель. Після підсихання клею (повинно пройти не менше п'ятнадцяти хвилин) починаємо укладання. Перші плити приклеюємо до основи відповідно до розмітки, далі - наступні встик до попередніх.

Будьте уважні - після укладання плитку переклеїти буде неможливо. Для посилення зчеплення клею з основою плит і більшої міцності по поверхні пробкових плит проводимо валиком (діємо з натиском) або простукуємо гумовим молотком (діємо від центру до країв). Звертайте увагу на чистоту підстави і клею і відсутність згустків - сміття і великі краплі клею можуть проступити крізь пористу структуру плит і надати недбалий вигляд.

Ми залишаємо укладені пробкові плити для повного висихання мінімум на добу.

Шви між плитами закладаємо шпаклівкою, спеціально призначеної для цього матеріалу. В іншому випадку, в зазори потраплятиме бруд і пил. Якщо коркове покриття має вінілову плівку - зачищаємо поверхню тонкої наждачним папером. Ретельно очищаємо поверхню від пилу.

Для захисту поверхні підлоги перед початком експлуатації покриваємо пробку трьома шарами лаку, стійкого до стирання. Кожен новий шар наносимо після повного висихання попереднього. В цілому лак може сохнути до одного тижня (в залежності від марки).

Лінолеум. Рекомендації з укладання

Перед початком робіт лінолеум витримуємо при кімнатній температурі, а потім розгортаємо по підготовленій поверхні, щоб він ліг рівно (не менше двох діб).

Лінолеум укладаємо найчастіше на цементне, гіпсове підставу або ДСП. Чорнову підлогу попередньо готуємо: вирівнюємо, очищаємо від пилу бруду, грунтуємо. Важливо стежити за вологістю в приміщенні: при її надлишкових показниках підставу лінолеуму може почати загнивати і руйнуватися.

За допомогою скрайбером - інструменту для розмітки - розмічаємо полотнища лінолеуму. Спочатку відміряє і відрізаємо полотнище таким чином, щоб воно загиналося на протилежні стіни приблизно по п'ять сантиметрів з кожного боку. Потім з одного боку шматок лінолеуму присуваємо до стіни і за допомогою інструменту розміряли полотнище, ідеально відповідне приміщення, після чого розкладаємо його на поверхні підлоги.

Зверніть увагу на продукцію Tarkett. Компанія надала своєму новому продукту чудову простоту укладання. Ширина рулону зменшена в десять разів. Смужки тепер вузькі і зручні в укладанні. Покриття підлоги легко поміняти не забираючи меблі, а переставляючи її. Після висихання клейового складу її ставлять на колишнє місце.

Вибираємо клей / мастику в залежності від типу лінолеуму: теплоизолирующая основа (дисперсійний клей / мастика), тканинна основа (бітумно-синтетичний клей / мастика), без основи (клей / мастика на основі синтетичних смол / каучуку).

Дисперсійний клей / мастику наносимо на основу зубчастим шпателем (товщина 0,7 мм), бітумно-синтетичний клей / мастику наносимо шпателем (товщина 0,5 мм), клей / мастику на основі синтетичних смол / каучуку наносимо тільки гумовим шпателем (товщина 0, 3 міліметри).

Порядок укладання лінолеуму: після нанесення дисперсійного клею / мастики - відразу ж; після нанесення бітумно-синтетичного клею / мастики - через двадцять хвилин; після нанесення клею / мастики на основі синтетичних смол / каучуку - чекаємо висихання "до отлипа", наносимо клей на тильну сторону лінолеуму без основи і через п'ятнадцять хвилин приклеюємо.

Стикуємося полотнища лінолеуму із застосуванням холодної зварювання. При цьому наносимо на стикуються кромки спеціальний клейовий склад, що забезпечує міцне з'єднання. Шов протираємо губкою, видаляючи залишки складу - такий стик буде міцним, акуратним і непомітним.

Рассказать о статье