Арешт банківського рахунку: накладення, зняття. Що робити під час арешту банківського рахунку: покрокова інструкція
Які кроки робити при блокуванні розрахункового рахунку? З чого починати?
Арешт банківського рахунку – механізм, передбачений законом із метою захистити державні інтереси чи інтереси приватних осіб у судових спорах. Закон передбачає порядок накладання та зняття арешту. Незважаючи на відносну простоту норм, їх нерідко застосовують із порушеннями. Ареш банківського рахунку фізичної особи і шляхи вирішення проблеми без проблем.
Банківський рахунок
Майже кожен має рахунок у банку. Багато організацій перераховують зарплати на картку. Соціальна державна допомога та пенсії також майже всюди переводяться на карти для зручності клієнтів.
Громадяни заводять карти для власного комфорту, щоб отримувати перекази та оплачувати через них послуги компаній та організацій. Якщо громадянам і ІП заклад рахунки - питання індивідуального вибору, організації, особливо комерційні, повинні обзаводиться ними.
У зв'язку з цим арешт рахунку у банку став досить ефективним способом впливу на боржників та правопорушників.
Що являє собою арешт
Арешт рахунки банку означає неможливість користуватися коштами, наявними у ньому. Обмеження може стосуватися як певної суми, і всіх надходжень.
Сума блокується тимчасово до з'ясування обставин (банк має право призупинити операції на 5 днів до прийняття рішення Фінмоніторингом).
Гроші блокуються у розмірі, визначеному постановою органу влади, решта коштів залишається у повному розпорядженні клієнта. Ще один варіант - гроші періодично списуються з рахунку при кожному надходженні, доки не буде погашена заборгованість.
Або у розпорядженні власника рахунку можуть залишати фіксовану суму, решта коштів підлягає блокуванню, а потім списування.
Хто має повноваження
Серед державних органів повноваження на арешт рахунків у банку мають:
Податкова служба
Судовий пристав
Суд у процесі провадження у справах і також за поданням слідчого
Перші кроки власника рахунку
Судовий пристав або інша посадова особа спрямовує до банку вимогу про розшук рахунків, а також їх арешт.
Банк, отримавши документ, одразу ж зупиняє операції. Причину клієнт дізнається лише при зверненні до банку, крім того, банкам заборонено заздалегідь повідомляти про майбутній арешт. Так що сюрприз може виявитися дуже несподіваним.
Банк – перше джерело інформації про блокування рахунку. Відмова давати докладну інформацію незаконна. Далі вже можна будувати план дій.