Останнім часом особливо гостро постала проблема енергозбереження, зокрема, заощадження теплової енергії. Для вирішення цього завдання в будівлях і спорудах стали встановлювати ітп. Ця абревіатура означає індивідуальний тепловий пункт що це таке і для чого він потрібен - про це розповімо трохи нижче.
Ви можете обрати индивидуальные тепловые пункты на сайті компанії и проконсультуватися з фахівцем.
Сфера застосування
Індивідуальний тепловий пункт являє собою установку, за допомогою якої здійснюється підключення до систем гарячого водопостачання та теплопостачання і подача цих ресурсів кінцевого споживання. Ця установка забезпечує виконання наступних завдань:
Моніторинг основних значень циркуляції рідини в системі (тиск, температура обсяги).
Облік витрат теплоносія.
Захист система при виникненні аварійних ситуацій.
Рівномірний розподіл теплоносія по трубопровідній системі будівлі.
Зручне і безпечне вмикання та вимикання теплопостачання.
Для того щоб забезпечити виконання такого широкого набору функцій, індивідуальний тепловий пункт повинен бути оснащений наступним набором устаткування:
Елеватор - забезпечує змішування води з централізованої мережі і теплоносія з зворотнього трубопроводу.
Запірна арматура - вентилі і засувки забезпечують подачу і відключення тепла.
Манометри - забезпечують контроль тиску в трубопровідній системі.
Термометри - контролюють заданий рівень температури теплоносія.
Фільтри - забезпечують первинну і вторинну очистку теплоносія від забруднень (використовуються сетчато-магнітні фільтри).
Лічильники теплової енергії - забезпечують облік обсягів спожитого тепла.
Переваги
Якщо ви хочете знати, індивідуальний тепловий пункт що це таке, то потрібно знати, які переваги дає використання цього пристрою. А цих переваг не так вже й мало:
Висока економічність - на відміну від інших способів подачі теплоносія використання ітп дозволяє заощадити до 30% теплової енергії.
Мініатюрні габарити - розміри ітп дозволяють без праці розмістити установку в підвальному приміщенні, правда, габарити пристрою будуть залежати від її пропускної здатності.
Повністю автоматизований процес подачі теплоносія.
Безшумна робота.
Легкість в обслуговуванні - цей процес не зажадає від виконавця високої кваліфікації.
Підсумовуючи ці переваги, можна сказати, що використання ІТП дозволяє мінімізувати витрати як кінцевих споживачів тепла, так і ресурсоснабжающих організацій.
різновиди ітп
Залежно від призначення, ітп діляться на установки ГВП і для забезпечення приміщень теплом в холодну пору року. У першому випадку використовується незалежна одноступенева схема з двома теплообмінниками пластинчастого типу (розраховані на 50% номінальної потужності). У такому типі пристрою використовуються також і знижують насоси. Другий тип пристрою використовується незалежна схема з двома теплообмінниками (один для опалення, а інший для водопостачання), обидва теплообмінника розраховані на 100-відсоткове навантаження. Крім двох зазначених типів ІТП, існують модифікації для ГВП, опалення та вентиляції. Незалежно від типу, пристрої цього типу виготовляється за індивідуальним замовленням, параметри пристрою залежать від схеми опалення та водопостачання, обсягів споживаних ресурсів і інших характеристик.