Види скляних дверей для сауни та лазні

Октябрь 16, 2023

Скляні двері для сауни – це частина традиції, щось звичне та зрозуміле. А ось для лазні довгий час використовували дерев'яне дверне полотно та коробку. Зараз тренди стали змінюватися, у кожному фітнес-центрі можна купити абонемент у парилку, а там з метою безпеки прийнято встановлювати двері зі скла. Це дозволяє вчасно помітити, якщо людині стало погано у парній. Те саме ми спостерігаємо в лазневих комплексах і басейнах. Поступово всі звикли до цього і стали обирати таке рішення для приватних проектів. З роками ми стали рідше чути від клієнтів питання: чи можна поставити скляні двері в лазню. Більшість сучасних людей не сумніваються: це популярний, зручний та довговічний матеріал. Якісні двері для лазні та сауни доступні на сайті saunashop.com.ua

Тип відкривання дверного полотна в парилку підбирають виходячи з особливостей планування та розміру приміщення. Також враховують кількість гостей лазні або сауни.

Розпашні конструкції. Відкриваються на себе, кріпляться на петлі збоку. Розраховані на сауни з достатньою площею, щоб не зачіпати полотном відпочиваючих.

Откатні (розсувні). Зсуваються рейками вправо-ліворуч. Це найкращий варіант для маленьких парилок - вони займають мінімум простору.

Маятникові. Закріплюються вгорі та внизу на шарнірах, відкриваються на всю ширину ходу вперед і назад. Підходять для саун із серйозним потоком народу чи тих людей, які бояться випадково заблокувати двері.

У цього матеріалу є як свої сильні сторони, так і недоліки. До переваг можна віднести такі моменти.

  • Гартовані вхідні скляні двері в лазню не деформуються під впливом вологи.
  • Не боїться високих температур та їхнього перепаду.
  • Вкрай складно її розбити.
  • Для напівкруглих приміщень виготовляють вхідні двері із молірованого (гнутого скла). Дерев'яне полотно під такий формат не підійде.
  • Скляний лист не нагрівається так сильно, щоб стати причиною опіку руки або ноги, якщо випадково доторкнутися до нього.
  • Інший плюс скла – низька теплопровідність. Потрібно менше енергоресурсу, щоб добре протопити парилку.
  • Скляні двері для лазні мають необмежений термін експлуатації.
  • І, нарешті, вони прості у догляді та дозволяють підтримувати в приміщенні ідеальну гігієну.

До недоліків скляних дверей у лазню належить їхня ціна – вони недешеві. Через їхню популярність на ринку багато недобросовісних виробників та бригад, які не вміють встановлювати конструкції згідно з технологією. Прийде ретельно вибирати, де купити скляні двері для лазні та кому довірити їх монтаж.

Розміри дверей для лазні

Найпопулярнішими є вироби шириною від 600 до 800 мм по дверній коробці (або від 520 до 720 мм по полотну). Найпопулярніша висота – відповідно від 1900 до 2100 мм (і від 1850 до 2030 мм). При цьому можна зробити скляні двері в лазню під будь-які розміри, у тому числі нестандартні. Від невеликих дверцят для мініатюрної домашньої сауни до масштабних проектів у великих комплексах.

Список порад, як вибрати скляні двері в лазню, буде неповним, якщо не торкнутися типу скла. Коли відпочиваючих мало (наприклад, члени однієї сім'ї та їхні гості), можна вибрати простий тонований листок (відтінки бронза, графіт).

Якщо ж скляні двері потрібні в громадську парильню, краще купувати матовий варіант або дизайн із малюнком, кольоровими вставками. Занадто поширені випадки, коли розпалені гості налітають на прозоре скло, не помітивши його. Декорування скляних дверей для лазні/сауни може бути різним: кольоровий УФ-друк або піскоструминний малюнок.

Рассказать о статье