Види котлів опалення

Апрель 14, 2021

Види котлів опалення - переваги і особливості

Говорити про максимальну зручність і комфорт житлового приміщення, якщо в ньому відсутнє опалення і гаряче водопостачання не доводиться.

 Двоконтурні електричні Ви можете замовити за доступною та вигідною ціною. Раніше вирішити ці питання було складно, але сьогодні, завдяки наявності різних пропозицій з боку виробників опалювального обладнання, все набагато простіше. На ринку опалювального обладнання котли представлені в багатому асортименті.

 • Твердопаливні.
 • Газові.
 • Електричні.
 • Рідкопаливні.
 • Моделі між собою відрізняються більшою кількістю переваг і особливостей, які важливо враховувати при виборі. Про те, як вибрати і на що звернути увагу, поговоримо нижче, розглянувши кожен з варіантів окремо.

  Опалення будинку з використанням твердопаливного котла

  Сучасні твердопаливні котли в якості палива можуть використовувати будь-який вид твердого палива (вугілля, дрова, тирса). Усі пропоновані моделі поділяються умовно на чотири види:

  1. Чавунні. Працюють переважно на дровах і будь-якому вигляді вугілля. Установка такого обладнання передбачає наявність окремого приміщення (котельня) в якому крім самого обладнання, повинно бути відведено достатньо місця, для зберігання палива. Паливо в топку необхідно самостійно доповідати кожні 3-4 години. Крім цього, мінімум 1 раз в 3 доби необхідно здійснювати чистку топки від продуктів спалювання.

  2. Піролізні. У конструкції такого устаткування є дві камери спалювання. У першій горить паливо, в другій горить газ, що виробляється в результаті горіння палива. Такі котли здатні самостійно працювати на одному завантаженні палива до 9 годин. Головний їх плюс в високому ККД, який становить більше 93%.

  3. Палетні. Працює цей вид обладнання на спеціальному паливі - палетах (гранульована й пресована деревина). Паливо в топку агрегату надходить автоматично по мірі необхідності за рахунок встановленої автоматики.

  4. Тривалого горіння. Основне паливо цього виду обладнання - сухі дрова, тирса, може використовуватися вугілля, суміш вугілля, торф. Горіння однієї закладки палива може становити від 12 до 36 годин. Особливість обладнання полягає в тому, що паливо не горить, а тліє, причому, зверху вниз.

  Основні переваги твердопаливних котлів:

  - невибагливість до якості використовуваного для роботи палива;

  - простота конструкції, що полегшує експлуатацію і обслуговування;

  - надійність і безпеку;

  - незалежність від електрики, за винятком моделей з автоматичною дозавантаження палива;

  - довговічність в роботі.

  Рассказать о статье