Як правильно вибрати камін для заміського будинку

Октябрь 7, 2019
Камин в современном интерьере

Справжній вогонь завжди приваблював людей, тому і на сьогоднішній день камін в будинку - це затишне і корисне доповнення інтер'єру. Живий вогонь не тільки прикрашає дизайн, а й виконує опалювальну функцію. Як додаткове джерело тепла камін може виручити в разі несправності централізованого опалення. Він допоможе обігріти житловий будинок або дачу навіть при найсуворіших морозах.

Осуществить бронирование авиабилетов вы можете на сайте Авиа Произд.

ФУНКЦІЇ КАМІНА

Історично склалося так, що камін являє собою відкрите вогнище або піч, побудований для опалення приміщення, а продукти згоряння виводить через димохід. У сучасному світі люди, які володіють котеджами, не зацікавлені в спалюванні великого обсягу дров або іншого палива. Для невеликих дачних будиночків ситуація ідентична - опалювальна піч незручна і громіздка. Невелика грубка, паровий котел, централізоване опалення - недорогі і зручні варіанти.

На сьогоднішній день камін - символ домашнього затишку. Він може стати доречним доповненням будь-якого дизайну або навіть стати його центрально фігурою. Біля живого вогню добре розташуватися з чашкою чаю ввечері або зібратися всією родиною за вечерею.

Щоб встановити його, наприклад, в двоповерховому будинку, потрібно багато зусиль і витрат. Обов'язкова установка воздуховода і конвектора в кожній кімнаті. Для приміщення, в якому встановлений камін, досить теплого повітря від нього і випромінювання. Другий поверх обігрівається вже від кожуха.

Водяний контур для каміна підійде для житлового будинку, в якому домочадці проводять багато часу. Якщо мешканці рідко бувають в будинку, подібне опалення недоцільно: теплоносій занадто повільно прогрівається.

ВИБІР КАМІНА ДЛЯ БУДИНКУ

Якщо вибір способу опалення випав на каміни, то краще відразу вибрати пристрій з функцією підігріву води. Це може бути бак, котел або будь-яка пожежостійкість ємність, з якої гаряча вода буде поширюватися по водопровідній системі будинку. У підсумку виходить класична голландська піч з водяним котлом. Важливо врахувати, що витрата дров біля каміна більше, ніж у звичайної грубки.

Каміни для опалення представлені такими конструкціями:

Односторонні. Відрізняються високою тепловіддачею завдяки принципу економічної роботи.

Двосторонні. Потребують достатньому обсязі повітря в кімнаті і захисту безпечного простору навколо пристрою.

Тристоронні і чотиристоронні. Віддають мало тепла, але служать хорошим доповненням інтер'єру.

Будь-камін, незалежно від конфігурації і функцій, повинен бути пов'язаний з опалювальною системою і доречно вписуватися в інтер'єр. Залежно від методу установки, камін може бути пристінним, кутовим або вбудованим.

Пристінний використовується для великих приміщень. Монтується щільно до стіни. Кутовий зручний для невеликих кімнат, так як економить простір і створює зонування - куточок для відпочинку з кріслами. Вбудовані монтуються в заздалегідь продуману нішу в стіні, припускають будівництво димоходу.

Новий вид камінів - острівні. Встановлюються на спеціальний майданчик з передбаченої вертикальної трубою. Вони несуть тільки декоративну функцію і підходять тільки для габаритних приміщень. Його можна встановити в альтанці на дачі, трохи видозмінивши його, щоб використовувати як мангал або для барбекю.

Дизайн для каміна можна вибрати різноманітний: класичний, у вигляді цегляної кладки або стриманому металевому (готичному) стилі. Декорувавши його виробами з глини, зробивши акцент на використанні цегли, його грубувата обробка і незграбність доречно впише камін в етнічний дизайн.

Зворотний варіант - мінімалізм. Використання металу, однотонний портал і скло - його відмінні риси.

Рассказать о статье